Към началната страница - УМБАЛ „Свети Георги

Във връзка със съобщението в бюлетина на “Пожарна безопасност и защита на населението”, относно инцидент със задимяване в стая на 11-ти етаж, в УМБАЛ „Свети Георги“ в гр. Пловдив на 29.05.2024 г. в 19:50 часа, Ви информираме, че причината за лекото задимяване в стая номер 17 на 11-я етаж е блокиран вентилатор в мокро помещение от долен етаж. След установяването на дима, лекарите са предприели адекватни бързи мерки: двамата пациенти са изведени от стаята и след проветряване на помещението, върнати отново по местата си. Няма нанесени материални щети, нито са пострадали пациенти или лекари.