Към началната страница - УМБАЛ „Свети Георги

22-годишните момиче и момче, пострадали в катастрофата на бул. „Руски“, са откарани тази сутрин в Спешното отделение на УМБАЛ “Свети Георги” Пловдив. След оказаната им първа помощ, и двамата са настанени във Втора клиника по хирургия в тежко състояние, като момичето е с по-сериозни наранявания.

С тях е докаран и 56-годишен пожарникар, настанен в Клиниката по ортопедия и травматология.

Лекарите дават всичко от себе си в грижата и за тримата пациенти, като най-вероятно те ще бъдат преместени в КАИЛ.

От страна на лечебното заведение не можем да предоставим повече информация относно пострадалите. Данни за тяхното състояние може да предостави само прокуратурата.