Към началната страница - УМБАЛ „Свети Георги
56-годишният Георги Велинов от Пловдив преди две години преживява в рамките на една седмица инфаркт и инсулт. В Отделението по инвазивна кардиология към УМБАЛ „Свети Георги“ пациентът е лекуван с най-съвременната апаратура и високотехнологични методи.
Д-р Георги Горанов, началник на Отделението по инвазивна кардиология в УМБАЛ „Свети Георги“, предупреждава:
„Често оплаквания като болка в гърдите, задух, умора са сериозни симптоми. Много хора ги свързват със стрес или преумора и изчакват те да отминат сами, а понякога това са първите прояви на едно прединфарктно състояние.“
У нас близо 60 000 души губят живота си след инфаркт и инсулт, а по данни на Евростат Южен Централен район е на първо място по смъртност от сърдечно-съдови заболявания в ЕС.
Именно затова УМБАЛ „Свети Георги“ организира през месец Февруари безплатната профилактична кампания „Слушай сърцето си“, насочена към повишаване на информираността за рисковете и навременната профилактика.
Източник: БНТ – Пловдив