Планова хоспитализация
Пациентите, насочени за планова хоспитализация, посещават приемния кабинет по съответната медицинска специалност в консултативно-диагностичният блок на лечебното заведение. Лекарят от приемния кабинет извършва преглед и при потвърдени индикации предлага хоспитализация. При необходимост от прецизиране на диагнозата могат да бъдат назначени образни, лабораторни, функционални и други изследвания и консултации към доболничната помощ.
Плановият прием на включени в листата пациенти се осъществява всеки делничен ден от 08:00 часа до 10:00 часа. Оформя се приемната част на История на заболяване и Направление за хоспитализация.
Записването на пациента става в Регистратурата, където се проверява здравно-осигурителния му статус. При потвърждаване на здравното осигуряване от регистратурата пациента се насочва към клиниката. Пациенти могат да бъдат приети:
Веднага след постъпване на пациента в клиниката (отделението) се вземат кръв и урина.
В деня на постъпване не трябва да сте закусвали, но трябва да сте приели сутрешните си медикаменти с малко вода.
Имате право да изберете лекуващ лекар или екип срещу допълнително заплащане съгласно болничния ценоразпис (ЛИНК КЪМ ЦЕНОРАЗПИС!!!!!).
Какви документи са ви необходими?
Какви лични вещи с ви необходими?
Спешна хоспитализация
Спешната хоспитализация на болни се извършва при спазване на реда и условията на Правилника за структурата и дейността на Отделение по Спешна медицина и следните правила:
а) за База ІІ – звена “Хирургия” и Шокова зала; Ортопедия и травматология; Вътрешни болести; Кабинет по Ушно-носно-гърлени болести; Кабинет по Очни болести; Кабинет по Детска хирургия като всеки пациент подлежи на регистрация в Регистратура;
б) за Клиника по инфекциозни болести – през спешен приемен център;
в) за База І – Звено “Педиатрия”;
– Всички деца с оплаквания или заболявания, които не са хирургични (нехирургични случаи) се приемат в База 1 на лечебното заведение – Отделение по спешна медицина – звено „Педиатрия“ или при съмнение за инфекциозно заболяване – Клиника по инфекциозни болести;
– В База 2, в звена Хирургия и Ортопедия и травматология се приемат всички деца с хирургични заболявания, включително пострадали при пътно-транспортни произшествия, с травми на глава и лицево-челюстна област. Всички деца до 10-годишна възраст, нуждаещи се от хирургическо лечение и консултации след пътно-транспортни произшествия (ПТП) или със следните заболявания:
(а) болести на гръдния кош, белите дробове, медиастинума, без сърдечно-съдови заболявания;
(б) урогенитални заболявания;
(в) болести на корема и коремните органи;
(г) хирургична обработка на рани ако детето няма да бъде хоспитализирано, се консултират задължително от Клиниката по детска хирургия.
– Ако се налага прием на дете до 18 годишна възраст поради рани на главата, тялото и крайниците в други клинични звена, обработката на раните става съвместно след консултация с детски хирург.
Пациентите могат да приемат или отхвърлят предлаганите им диагностични процедури, лечение или здравни грижи или продължаването на започната медицинска дейност, освен в случаите, когато подлежат на задължително лечение. Отказът се удостоверява в медицинската документация с подпис на лицето.
Когато не е в състояние или откаже да удостовери писмено отказа, това се удостоверява с подпис на лекуващия лекар и на свидетел. Пациентът може да изяви отказа си по всяко време, като в този случай медицинските специалисти не носят отговорност за евентуално забавяне на лечебно-диагностичния процес.
Абонирайте се за нашия email бюлетин, за да получавате новини и полезна информация свързана с УМБАЛ “Свети Георги”.
Този сайт използва "бисквитки" и други технологии за проследяване, за да ви помогне да навигирате и възможността ви да предоставяте обратна връзка, да анализирате използването онлайн маркетинг услуги, да помагате в нашите рекламни и маркетингови усилия за по-добро удобство на потребителите.