Уважаема проф. Учикова,
Уважаеми лекари, акушерки и медицински специалисти на УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив,
С настоящото писмо бих искала да изразя своята най-искрена благодарност и дълбоко уважение към целия екип на болницата за високия професионализъм, човешкото отношение и всеотдайната грижа, които получих по време на раждането на нашето дете и последващия болничен престой.
Нашето бебе Габриел Марков се роди на 04.08.2025 г., а спокойствието, сигурността и доверието, които ми бяха осигурени от първия до последния момент, изиграха ключова роля за бързото ми възстановяване и за увереността ми като нова майка.
Бих искала специално да изкажа своята признателност към:
• д-р Порязов – за успешно проведеното безпроблемно раждане, прецизната работа и грижата, благодарение на които възстановяването ми беше бързо и безпроблемно. Благодарности и за акушерката, която присъства на раждането и на д-р Василева, която също участва на операцията;
• д-р Георгиев – за спокойствието, професионализма и вниманието по време на цезаровото сечение, както и към анестезиологичната сестра – за грижата и подкрепата по време на операцията, като дори ми държеше ръката по време на операцията;
• проф. Димитракова – за ценните съвети, търпението и подкрепата, които, заедно с всеотдайната помощ на акушерката Писова, ми помогнаха да продължа с кърменето в момент, когато поради силната болка бях на ръба да се откажа. Благодарности и за всички останали визитиращи лекари и акушерки;
• д-р Генчева-Кръстева и проф. Кръстева – за вниманието, грижата и професионализма, с които се отнесоха към нашето дете, както и за всички останали визитиращи неонатолози.
Изказвам искрената си благодарност и към целия персонал на родилната зала и клиниката. Вашата отдаденост, спокойната атмосфера и човешкото отношение бяха от изключително значение за това да се чувствам добре и спокойна, за бързото ми възстановяване и щастливото начало на майчинството.
По повод Деня на родилната помощ приемете моите най-топли поздравления и пожелания към всички акушерки, гинеколози, лекари и медицински специалисти, както и към родилките. Пожелавам здраве, сили и удовлетворение от благородната мисия да дарявате живот и да се грижите за най-ценното — здравето и бъдещето на децата.
С дълбоко уважение и признателност,
сем. Маркови